Home

 

Трансформатори DAEHAN - короткий посібник по експлуатації

Трансформатори Daehan - електромагнітні трансформатори для живлення газоразрядвих трубок (неону). 
Корпус виготовлений з епоксидного компаунду, наповненого гранулами, призначеними для поліпшення відведення та розсіювання тепла. 
Трансформатори Daehan виготовляються відповідно до європейських норм EN 61050 (ГОСТ Р МЕК 61050-99). 
Клеми трансформатора знаходяться під ударостійкою пластиковою кришкою. У кришку вбудовані пластини, що розмикають первинне коло трансформатора, тому при відкриванні кришки він автоматично відключається від мережі. 
Трансформатори Daehan відносяться до класу трансформаторів з коефіцієнтом обмеження струму вторинної обмотки 1,2. При цьому вони потужніші трансформаторів інших виробників цього ж класу (FART і Siet). Це обумовлено тим, що трансформатор Daehan розрахований за класичною схемою а також має більший переріз магнітопровода і трохи більший переріз проводів обмоток. 
Розміри і вага трансформатора також трохи більші, ніж у його модернізованих європейських аналогів, але це дає виграш у кращому теплообміні, більшії потужності і, як результат, високій надійності.

Підключення трансформаторів

Стрілки всередину -
вхідна напруга.
Для підключення треба
зсунути вправо
захисну кришку.

Стрілки назовні -
високовольтні виходи

Правила роботи

- Напруга і частоти мережі повинні відповідати значенням, вказаним на корпусі. 
- Заземлити всі металеві частини вивісок. 
- Звести до мінімуму довжину високовольтних проводів. 
- Для додаткової ізоляції високовольтних проводів рекомендується поміщати їх у спеціальні ізолюючі рукави. 
- Високовольтні проводи повинні бути рознесені на відстань не менше відстані між високовольтними виводами на трансформаторі. 
- Потрібно використовувати тільки спеціальні ізолюючі тримачі для проводу. 
- Не розміщуйте обладнання на поверхнях з горючих матеріалів. 
- При монтажі трансформаторів ставте їх так, як показано на малюнку нижче. 
- При установці в місцях, де може бути скупчення води, ставте трансформатори на спеціальних підставках достатньої висоти. 
- Встановлюйте трансформатори в вентильованих місцях, уникайте малих закритих просторів, на відстані не менше 80 мм один від одного. 
- Після підбору трансформатора по таблиці необхідно підключити до нього трубки і, подавши на вхід номінальну напругу, поміряти струм у трубках. Оскільки технологія ручного виготовлення трубок не гарантує точності, тільки замір може дати впевненість, що трансформатор буде працювати в допустимому режимі. Згідно рекомендації виробника струм повинен відрізнятись від номінального не більше, ніж на 5% в плюс і не більше, ніж на 10% в мінус . Конкретні цифри струму дано в таблиці.

Номінальний
струм
mA
Максимальний струм
короткого замикання
mA
Допустимий діапазон
струму
mA
25 30 22,5 - 26,3
37,5 45 33,8 - 39,4
50 60 45 - 52,5

- Установка і обслуговування повинні проводитися кваліфікованим фахівцем, що має допуск до робіт на електроустановках з напругою понад 1000 В, у відповідності з усіма правилами і нормами.

Схема підключення трансформаторів

Трансформатор треба ставити так, щоб довжина високовольтного кабеля від нього до трубок була мінімальною.
Крім того, необхідно добиватися, щоб трансформатор був підключений до середини кола і при цьому навантаження ділилося приблизно по половині. Оскільки у трансформатора дві високовольтні обмотки з заземленою центральною точкою, то напруга на довгому замикаючому проводі буде мінімальна, а, отже, пробій між цим проводом і металоконструкціями буде малоймовірним.

Установка трансформаторів